Otomasyon
/
Otomasyon
/
Scada

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tesislerimizde SCADA yazılımı olarak Siemens WinCC SCADA yazılımı kullanılmaktadır. Tüm statik ve dinamik çizimler ile tasarımlar konusunda uzman ekibimiz tarafından yapılmaktadır.
Yazılımlarımız, esnek yazılım altyapısı kanalıyla ve müşteri talepleri de göz önüne alınarak geliştirilmektedir. Reçete sistemi olarak yine Siemens’in yazılım paketi olan WinCC sistemine gömülü User Archive modülü kullanılmaktadır. Lokal çalışma için Siemens’in kablosuz operatör panelleri kullanılmaktadır. Bu panelin en büyük kolaylığı bakım yapılacak makinenin yanından kolayca çalıştırma imkânı sağlamasıdır. Yapılan tüm üretimler, veri tabanında (database) arşivlenir. Bu, online olarak raporlama ekranından izlenebilir. İstenildiğinde geçmişe yönelik raporlar da alınabilir.
Wincc SCADA sistemi ile yapılmış bir sistemin genel görüntü sayfası görülmektedir. Çalışma anında dozaj helezonları çalışma frekansları, set ve aktüel kg değerleri, çalışma süreleri izlenebilmektedir. Batch takibi yapılabilmektedir. Örneğin tartım bunkerlerine 3. batch alınırken 1. batch’in nerede olduğu gösterilmektedir. Mikser karışım zamanları, boşaltım zamanları set ve aktüel olarak izlenebilmektedir.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu site Entranet ERP Yazılımı ile hazırlanmıştır.